Gabinet stomatologiczny

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
19162

Admira

Materiał kompozytowy do wypełnień ubytków, w którym został wyeliminowany tzw. skurcz polimeryzacyjny, dzięki czemu nowe wypełnienie jest nie4zwykle szczelne.

Augmentyzacja wyrostka zębodołowego

W przypadku zbyt zanikłego wyrostka w który wszczepiony ma być implant stosujemy jego poszerzenie za pomocą materiałów kostnych.

Bioguide

Resorbowalna błona pochodzenia zwierzęcego stosowana do pokrywania wypełnionych materiałem kościotwórczym ubytków kostnych.

Bio-oss

Materiał stymulujący wzrost kostny. Wszczepiamy ten materiał w miejscu implantacji, resekcji, zmian okołowierzchołkowych, torbieli, kieszeni zapalnych itp.

Biżuteria nazębna

Zakładanie na powierzchnie zębowe (szczególnie na licowe) elementów biżuteryjnych w postaci złotych emblematów, listków czy oprawionych kamieni szlachetnych w celach ozdobnych.

Carisolv (żel szwedzki)

Materiał w postaci żelu wykorzystywany do usuwania próchnicy z ubytków bez pomocy wiertarki dentystycznej. Jest koloru niebieskiego, posiada intensywny zapach, a w ubytku próchnicowym zmienia kolor na mętny.

Cerasorb

Materiał kościotwórczy całkowicie syntetyczny w postaci granulatu (różne wymiary ziaren w zależności od przypadku) stosowany w chirurgii periodontologicznej, chirurgi szczękowej oraz implantologi. Regeneruje on utraconą kość tworząc pierwotną matrycę dla komórek kościotwórczych.

Chirurgia stomatologiczna

Dziedzina stomatologii zajmująca się usuwaniem zębów oraz skomplikowanymi czynnościami prowadzącymi do eliminowania tzw. zmian okołowierzchołkowych lub torbieli.

Dłutowanie zęba

Bardzo trudna ekstrakcja wymagająca powolnego usuwania zęba w wielu fragmentach

Dowierzchołkowe przesunięcie płata

Specjalistyczny zabieg chirurgiczny polegający na zmianie położenia lokalnego płata dziąsłowego.

Dyract

Nowoczesny materiał, który łączy właściwości kompozytów (twardość, polerowalność) oraz glassionomerów (odporność na wilgoć, wydzielanie fluoru). Najczęściej stosowany do wypełnień ubytków przydziąsłowych oraz odsłoniętych szyjek.

Copyright © 2011. All Rights Reserved.